WRC

Rovanpera slavio na reliju u Čileu

Treće mjesto pripalo je posadi iz Estonije, Otu Tänaku i Martin Jerveoju, vozeći Hyundai i20 WRC 1 – hybrid, koja je završila sa 43,9 sekundi zaostatka za pobjednicima...
30 Septembar 2024

Finski vozač Kalle Rovanpera, dvostruki i aktuelni svjetski šampion, ostvario je sjajnu pobjedu na zahtjevnom reliju u Čileu, vozeći Toyota Yaris WRC1 - hybrid. Ova pobjeda je njegova četvrta u tekućoj sezoni i 15. u njegovoj karijeri, a na podijumu mu se pridružio timski kolega Elfyn Evans iz Velike Britanije. Na posljednjem takmičarskom danu, Rovanpera je apsolutno dominirao, dok je osmostruki svjetski prvak Sébastien Ogier, koji kao i Rovanpera, ne učestvuje u cijelom kalendaru Svjetskog šampionata ove godine, pružio snažan performans.

SDGSDAFHDFHSDFHSDFHSDFHSDFHSD

Rovanpera je u Čileu osvojio ukupno 28 bodova, što mu je omogućilo da dodatno ojača poziciju Gazoo Toyota Racing World Rally Team-a u odnosu na glavnog rivala, ekipu Hyundai Shell Mobis World Rally Team, koja je na prethodnom reliju u Grčkoj zabilježila trostruku pobjedu.

Asdgasdfgasdgasdgasdgasdgasdgasdg

Finski vozač je bio u vodstvu u generalnom plasmanu nakon prva dva takmičarska dana, završivši subotu sa 12 brzinskih ispita i obezbijedivši 18 bodova, koje je potvrdio u nedjelju završetkom relija. Takođe, osvojio je dodatnih 6 bodova za drugo mjesto u Super nedjelji, iza Ogiera.

Fgsdfgadgasdgasdgasdgasdgasdg

Na posljednjem takmičarskom danu, Ogier je osvojio 7 bodova u Super nedjelji, uz još 5 bodova za najbrže vrijeme na završnom brzinskom ispitu – power stage, gdje je za svega 0.1 sekundu bio brži od Rovanpere. Rovanpera je za drugu poziciju dobio dodatna 4 boda, zaokružujući svoj učinak na 28 od maksimalno mogućih 30 u jednom reliju.

Dgasdgasdgasdgasdgasdgasdgasdgasdg

Rovanpera, sa suvozačem Jonneom Haltunenom, završio je reli poslije 16 brzinskih ispita sa vremenom od 2:58:59.8 časova, ostvarivši 23,4 sekunde prednosti nad timskim kolegama Elfynom Evansom i Skotom Martinom.

Asdfgadfghadfhadfhadfhadfh

Naredno takmičenje, Reli centralne Evrope, biće održano od 17. do 20. oktobra, a voziće se po asfaltiranim stazama Austrije, Češke i Njemačke.