Rovanpera pobjednik rally-ja u Latviji

Ovo je istorijski trenutak jer je to prvi reli najvišeg nivoa održan u jednoj baltičkoj zemlji...
22 Juli 2024

Rovanpera pobjednik relija u Latviji

Finac Kalle Rovanperä, vozač Toyote, trijumfovao je na reliju u Latviji, osmoj trci Svjetskog reli prvenstva (WRC). Ovo je istorijski trenutak jer je to prvi reli najvišeg nivoa održan u jednoj baltičkoj zemlji. Rovanperin timski kolega, Francuz Sebastien Ogier, završio je na drugom mjestu sa zaostatkom od 39 sekundi.

367rzukghgjsfghkghksfgjkdghtovanpera

Estonac Ott Tänak, vozeći za Hyundai, zauzeo je treće mjesto nakon što je u posljednjem brzinskom ispitu dana pretekao domaćeg vozača Martinša Sesksa iz Forda. Latvijac je zbog problema s mjenjačem pao na sedmo mjesto, a Belgijanac Thierry Neuville, takođe iz Hyundaija, završio je trku na osmom mjestu, ali je zadržao vodstvo u generalnom plasmanu.

4573568679467zhkvhsfgj

Sljedeći reli za Svjetsko prvenstvo biće održan u Finskoj od 31. jula do 4. avgusta.