Bagnaia pobjednik Velike nagrade Japana

Aktuelni šampion preuzeo je vođstvo odmah nakon starta i zadržao ga do cilja...
07 Oktobar 2024

Bagnaia pobjednik trke u Japanu

Francesco Bagnaia, vozač Ducati tima, trijumfovao je na MotoGP Velikoj nagradi Japana, koja predstavlja 16. rundu ovogodišnjeg šampionata. Aktuelni šampion preuzeo je vođstvo odmah nakon starta i zadržao ga do cilja, osvajajući svoju prvu pobjedu u Motegiju u kraljevskoj klasi i ukupno osmu u sezoni.

Fgjsfgjsfgjsfgjsfgjsfgjsfgjsfgj56565

Najveći izazov pružio mu je Jorge Martin iz Pramac Ducatija, koji se probio sa 11. pozicije na startu do drugog mjesta. Treće mjesto pripalo je Marc Márquezu, vozaču Gresini Racing tima.

Gdfhgsdfhsdfhsdfhdfhsdfhfdhfderrezrezrgdgfdxxcv

Italijan Bagnaia je slavio rezultatom 42:09.790, dok je Martin, Španac iz Pramaca, završio sa zaostatkom od 1,189 sekundi. Marc Márquez, takođe Španac, zaostao je 3,882 sekunde i zauzeo treću poziciju. U ukupnom poretku, Martin vodi sa 392 boda, dok je Bagnaia drugi sa 382 boda.

Dfgdfgdfgsdfgsdfgsdfgsdfgdfgdfhsdffff

Sljedeća trka MotoGP šampionata vozi se 20. oktobra, kada će se održati Velika nagrada Australije.