F1

Leclerc slavio u Monci

Aktuelni svjetski šampion i vodeći u generalnom plasmanu, Max Verstappen iz Red Bulla, završio je na šestom mjestu...
02 Septembar 2024

Vozač Ferrarija, Charles Leclerc, pobijedio je u trci Formule 1 za Veliku nagradu Italije na stazi u Monci. Leclerc je slavio u uzbudljivom finišu trke ispred Oscar Piastrija iz McLarena, dok je Lando Norris, koji je startovao sa pol pozicije, završio na trećem mjestu. Carlos Sainz završio je trku na četvrtom mjestu.

DFHAGJSHKLDHJČFJKJSFGJADFHAFGUTZUOUISFGH

Norris je startovao sa pol pozicije, ali su ga već u prvom krugu prestigli njegov klupski kolega Oscar Piastri i vozač Ferrarija Charles Leclerc. Piastri je preuzeo vođstvo, dok je Leclerc zauzeo drugo mjesto. Ferrari se odlučio za strategiju sa jednom zamjenom pneumatika, dok je McLaren odabrao taktiku sa dva zaustavljanja u boksu. Ova strategija omogućila je Leclercu da preuzme vođstvo i na kraju odnese pobjedu, svoju sedmu u karijeri.

FsdfasdfasdfFCHAJDHSFGHAFGHAFDHADFHADF

Piastri je završio na drugom mjestu sa zaostatkom od 2,664 sekunde, dok je Norris bio treći, zaostavši 6,153 sekunde. Drugi vozač Ferrarija, Carlos Sainz, zauzeo je četvrto mjesto, a Lewis Hamilton iz Mercedesa bio je peti.

DFGHSDGADSGSDGDFSHFDHDF

Aktuelni svjetski šampion i vodeći u generalnom plasmanu, Max Verstappen iz Red Bulla, završio je na šestom mjestu. Vozač Mercedesa, George Russell, i Sergio Perez iz Red Bulla zauzeli su sedmo i osmo mjesto, dok je vozač Williamsa, Alex Albon, bio deveti. Deseto mjesto pripalo je Kevinu Magnussenu iz Haasa.